pühapäev, 11. juuni 2006

Pühapäevane matk Lieri

Juba tükk aega olime mõelnud, et peaks Lieri avastama minema. Paljud inimesed on öelnud, et see on väga kena linnakene, kuid nagu teada, oma silm on kuningas.

Lier on ca 33 tuhande elanikuga linn, mis asub Mechelenist linnulennult 13 km kirdesse. Meie läksime sinna loomulikult jalgratastega. Ja nagu tavaks on saanud selliste väljasõitute puhul, tahtsime ka mõnda geopeituse aaret leida. Avastasime, et Lieri on teinud multiaarde üks Belgia kogenumaid geopeituse mängijaid (kasutajanimega Grokky Grokson). Tema alustas selle hobiga aastal 2001. Sel hetkel oli Belgias 18 aaret. Võrdlusena võib tuua, et praegusel hetkel on siin aardeid 1629. Grokky on praeguseks hetkeks leidnud 1895 aaret, meie saame kõrvale panna ca 70 leitud aaret 2 aasta jooksul.

Lier on tõesti kena linnakene, vastas ootustele ja kõvasti ülegi. Turiste oli, aga polnud sellist küllastust nagu nt Brugges. Fotosid tegime mõne, kuigi ilusaid kohti oli palju. Lihtsalt valgus oli väga halb ja kuumus hullult suur, nii et fotokat kotist välja otsida suur vaev. Praegu on siin tõsine kuumalaine. Päevase temperatuuri kohta täpseid andmeid pole, aga päike oli igaljuhul väga kõrvetav. Ning õhtul kell üheksa oli väljas veel 28 kraadi (seda siis netis olevate ilmalehekülgede andmetel).

Oma tänasel väljasõidul sõitsime peaaegu 40 km (ca 50 m jäi puudu:). Leidsime üles 2 aaret, millest üks siis multiaare, mille kätte saamiseks tuli läbida 7 punkti.

neljapäev, 8. juuni 2006

Doktorandi-koomiks

Tänase päeva link: Piled Higher & Deeper. Pühendatud kõigile kaasdoktorantidele ;)

Elevandikalender

Sain eile töökaaslaselt teada, et Lõuna-Aafrikast pärit 12 pisikest elevandikuju, mis meil kenasti suuruse järjekorras rivis seisavad, moodustavad tegelikult kalendri. Et kui kuu läbi saab, tuleb üks elevant rivis jälle ümber pöörata. Nii saab teada, milline kuu parasjagu käsil on — nagu pildilt näha, siis juuni :)

teisipäev, 6. juuni 2006

Atomiumi külastus

Mõned nädalad tagasi oli meil hollandi keele tunnis üks tekst Atomiumi kohta. Ning sealt edasi tekkiski mõte, et me võiksime koos kursusega seda külastama minna. Täna jõudiski see kauaoodatud päev kätte. Kell 9 oli raudteejaamas kogunemine. Kui inimesed tundi jäävad suhteliselt tihti hiljaks, siis täna oldi üllatavalt täpsed. Me pidime ainult ühte tütarlast Venemaalt 10 minutit üle aja ootama.

Atomium sai selle aasta veebruariks endale uue kuue - särab ja kiiskab päris kaugele. Isegi Taavi töökabinetist on see hea ilmaga näha.

Rahvast oli seal nagu ühele turismiatraktsioonile kohane, päris palju. Seega pidi pikalt järjekordades seisma ja lihtsalt ootama. Iseenesest oli sees tore, aga ei midagi ahhetamapanevat. Arvan, et kui Belgiasse tulla, on siin külastada toredamaid kohti kui Atomium.

esmaspäev, 5. juuni 2006

Lilleloo jätkuks

Täna avastasime, et noorpaar, kes meie kõrvalmajas elab, on ka oma aknale lilled istutanud. Sisse kolisid nad (õigem oleks vist küll öelda, et naabripoiss kolis) kuu või paar enne meid ja kogu aja on nende akent "ilustanud" tühi lillepott. Nüüd tundub, et meie eeskuju on olnud nakkav.

pühapäev, 4. juuni 2006

Kartulisalat ja koer

Üks väsitav, kuid see-eest meeleolukas päev on lõpule jõudmas. Hommik algas varakult (kl 10:-), et jõuda enne külaliste tulekut vähekene koristada ja kartulisalatit hakkida. Kartulisalat tuli täitsa söödav - Poola poe hapukoore ja Vene poe hapukurgiga.

Külalisi oli väga tore üle pika aja näha! Ahjaa, külla olid nad kutsutud seoses Taavi selle aasta sünnipäevaga. Muideks, eelmine sünnipäevapidu oli täpselt aasta aega tagasi. Ja kingitused olid lihtsalt super. Nüüd me võime rahuliku südamega Ungarisse, Slovakkiasse ja Tshehhisse matkama minna (Lonely Planet is the best:), Belgia lipuvärvides espressotassid on nii nunnud. Lisaks sellele veel DVD The Message (1976), mis on film islami sünniloost. IMDBs on selle filmi keskmine hinne 8,4. Ja veel raamat The Italian Job, mis räägib Inglise ja Itaalia jalgpallikultuurist. Suur aitäh kõigile!

Õhtu jooksul sai muidugi natukene (või tiba rohkem kui natukene:) süüa, juttu aetud ning mängitud kaardimängu, mille kaotaja oli koer. Ja üks hoolas tütarlaps tegi meie toapõranda aknapesuharjaga mitu korda puhtaks :-)

Raul andis huvitava vihje, et 11. augustil toimub omapärane jalutusretk - 100 km Dodentocht (Surmaretk). Esimest korda toimus see 1975, osavõtjaid oli 65. Eelmisel aastal oli osalejaid rohkem kui 9000. Retk algab kell 21 õhtul, raja läbimiseks on aega miinimum 10 tundi, maksimum 24 tundi. See ei ole võistlus, vaid lihtsalt enese proovilepanek. Tundub olevat väga põnev ja omalaadne kogemus. Meis tekkis kindel soov seal osaleda - peab vaid õiged jalanõud välja valima. Jalutuskäik ise algab Bornemist, mis on linnulennult 18,5 km Mechelenist.