Kuvatud on postitused sildiga Prantsusmaa. Kuva kõik postitused
Kuvatud on postitused sildiga Prantsusmaa. Kuva kõik postitused

esmaspäev, 1. jaanuar 2007

Kokkuvõte reisist

Reisi viimasel õhtul huvitas meid, mis meile reisi jooksul kõige rohkem meeldis. Selleks korraldasime salajase hääletuse, andes punkte ühest seitsmeni. Tulemus oli selline:

1. Ventimiglia (14)
2. Monaco (12)
3.-4. Eze (9)
3.-4. Observatoorium (9)
5. Nice'i vanalinn (6)
6. Promenaad (4)
7. Mägi "Nice View" (2)

Nagu näha, ei maksa piirduda ainult Nice'iga, vaid tasub külastada ka ümberkaudseid linnu ja külasid. Ühistransport sujus Nice'is üllatavalt hästi, eriti panime imeks, et ühe bussipiletiga sai sõita ka linnast välja ümberkaudsetesse küladesse.

Veel üllatas, et meie praktiliselt olematust prantsuse keele oskusest piisas reisiks täiesti. Lennujaamas, hotellis ja observatooriumis sai suhelda ka inglise keeles.

Reisi jooksul köitsid kõige rohkem meie tähelepanu sealsed stiilsed aknad. Nagu Vahemere ääres kombeks, riputatakse pesu aknast välja kuivama. Ning jõuluaja tõttu võis akendel ja majaseintel näha hulganisti ronivaid jõuluvanasid.

pühapäev, 31. detsember 2006

Veel üks päev Nice'is

Kolmapäeval võtsime kavaks natukene pikemalt Nice'i vanalinnas ringi jalutada. Sattusime peale järjekordsele Jeesuse sünniloo väljapanekule ja seekord olid kohal päris kitsed-lambad.

Pärast vanalinnas kolamist suundusime ligiduses oleva mäe otsa, kust avanes suurepärane vaade linnale ja Inglite lahele.

Plaanis oli ka minna kohalikku observatooriumisse ekskursioonile. See asub kõrgel mäe otsas ja sealsed kuplid on kaugele näha. Kui observatoorium ehitati, oli Nice'i linn palju väiksem ja vaatlused olid võimalikud. Aga nüüd on valgusreostus nii suur, et teadustööd seal enam teha ei saa. Ekskursioonile oli tulnud ca 25 prantslast ja meie. Giid oli entusiastlik ja rääkis kaua ja loomulikult prantsuse keeles. Kogu ringkäik kestis natukene üle kahe tunni. Sealne kõige suurem kuppel on Gustave Eiffeli plaani järgi tehtud. Aastal 1888, kui seal teleskoop töökorda sai, oli see maailmas kõige suurem läätsteleskoop.

Eze ehk uks, aken ja korsten

Esimese väljasõidu Nice'ist tegime maalilisse keskaegsesse külasse nimega Eze. Küla oli iseenesest ilus, aga muljet rikkusid iga nurga peal olevad suveniiripoekesed. Seetõttu jäid fotoobjektiivi ette üldvaadete asemel vaid üksikud detailid.

esmaspäev, 25. detsember 2006

Nice!

Jõudsime täna Nice'i, seadsime end sisse hotelli ja jõudsime teha väikese tiiru linna peal.

Jõuluvanad vallutavad Nice'i raudteejaama

Must mees jääst jõuluvana valmistamas

Päikeseloojang Vahemere kaldal

Inglise promenaad tuledesäras

kolmapäev, 5. juuli 2006

Päev Pariisis: Versailles ja La Defense

Mõte Pariisi sõita tuli juuni alguses, kui Thalyse kiirrongidele sai osta odavaid pileteid. Thalyse rongid sõidavad Pariisi, Brüsseli, Amsterdami ja Kölni vahet juba 10 aastat ja tähtpäeva puhul korraldatigi 10-euroste piletite kampaania. Aga mitte kõiki odavaid pileteid ei pandud korraga müüki ja seetõttu riskisime, kui ostsime algul Pariisist tagasisõidu piletid 2. juuli õhtuks. Risk õigustas ennast, sest nädal hiljem õnnestus saada Brüssel-Pariisi piletid 2. juuli hommikuks.

Rongil kulub Prantsusmaa südamesse jõudmiseks vaid tund ja 25 minutit. Enamuse teest sõidab ta aukartust äratava kiirusega 295-300 km/h, nii et aknast välja vaadates läheb silme ees õige kirjuks.

Viimati käisime Pariisis 2004. aasta sügisel ja siis vaatasime üle linna südames olevad vaatamisväärsused nagu Eiffeli torn, Triumfikaar, Champs-Elysees, Louvre, Notre Dame ja Sacre-Coeur. Seekord oli meil aega vähem — kokku umbes 9 tundi — parasjagu Versailles' kuningalossi ja lossiaia külastamiseks.

Versailles' lossi juurde jõudes olime oma ajast ligi kaks tundi ühistranspordile kulutanud ja nii otsustasime mitte lossi minna, kus oleks pidanud ka pikas järjekorras seisma, vaid suundusime otse lossiaeda.

Nädalavahetustel toimub aias Le Grandes Eaux Musicales ehk "suur veemuusika" ja sissepääsu eest nõutakse tervelt 7 eurot. Tegelikkuses on aga üritus õige mannetu: kuulsad, enam kui 300-aastased purskkaevud pannakse tööle vaid pooleteiseks tunniks ja klassikalist muusikat mängitakse kehva kvaliteediga valjuhäälditest. Kusjuures iga purskkaev purskab omaette ja muusika mängib omasoodu ehk teisisõnu on vesi ja on muusika, aga veemuusikat ei ole. Jalutasime seal muusika saatel 29-kraadises kuumuses ja olime veidi pettunud.

Kui "veemuusika" lõppes, lahkusime koos rahvamassiga pargist ja otsustasime järelejäänud ajaga käia Pariisi ärilinnaosas, mil nimeks La Defense. Ühistransport võttis taas oma aja, jättes meile ringivaatamiseks vaid pool tundi, aga õhtune päike klaasist hoonetelt peegeldumas andis elamuse.

pühapäev, 2. juuli 2006

Pariisist tagasi

Jõudsime just Pariisist tagasi. Kohutavalt palav oli, nii et ei suutnud eriti vaatamisväärsusi nautida. Ja palju aega kulus erinevate rongide ja metrooga sõitmise peale. Aga üht-teist ikka nägime ja ka fotokaga sai paar ülesvõtet tehtud, mida saame lähiajal siia veebipäevikusse lisada.

Mechelenis rongi pealt maha tulles saime aru, et väikelinna õhkkond meeldib meile ikka tunduvalt rohkem kui suurlinna oma...